|
|||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Exhibition 2022-2023 | 1 | 2 | 3 | T | PP | SH | |
Transcona Railer Express 4-1-1 W3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0/0 | 25 | |
St. Vital Jr. Victorias 4-0-0 W4 | 0 | 2 | 2 | 4 | 0/0 | 45 | |
TRE: | |||||||
STV: Melo |
Rosters |
---|
Scoring Summary |
---|
1st Period | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
No Scoring |
2nd Period | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12 | Easton Kapelus (1) PP | 22 | Brady Jaquet | 7:58 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Easton Kapelus (2) PP | 10 | Denis Gagnon | 22 | Brady Jaquet | 10:35 |
3rd Period | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12 | Easton Kapelus (3) PP | 22 | Brady Jaquet | - | Tanner Amos | 13:07 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
- | Kyle Melo (1) | 18 | Neeley Evans | - | Alessandro Imbrogno | 18:27 |
Penalty Summary |
---|
1st Period | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | Liam Eori | 4:00 | Double Minor Kneeing | 1:37 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
18 | Brayden Clark | 2:00 | Roughing | 17:41 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
24 | Evan Chudley | 2:00 | Roughing | 17:41 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Jeremy Chateauneuf | 2:00 | Roughing | 17:41 |
2nd Period | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11 | Ryland Nechwediuk | 2:00 | Hooking | 0:12 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Liam Eori | 2:00 | Unsportsmanlike Conduct | 4:05 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Connor Mitchell | 2:00 | Unsportsmanlike Conduct | 4:05 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Jeremy Chateauneuf | 2:00 | Roughing | 5:52 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
- | Dylan Goldsworthy | 2:00 | Interference | 6:05 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Liam Eori | 2:00 | High Sticking | 10:07 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Connor Mitchell | 2:00 | Hooking | 13:01 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Ryland Nechwediuk | 2:00 | Roughing | 15:36 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Liam Eori | 2:00 | Holding | 19:54 |
3rd Period | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
- | Tanner Amos | 2:00 | Interference | 1:36 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
- | Kai Tymchak | 2:00 | Roughing | 6:26 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
- | Kyle Melo | 2:00 | Roughing | 6:26 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Nathan Bartecki | 4:00 | Double Minor Kneeing | 11:11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
- | Liam McCullough | 2:00 | Roughing | 16:27 |
shots on goal |
---|
1 | 2 | 3 | F | ||
---|---|---|---|---|---|
Transcona Railer Express | 9 | 8 | 8 | 25 | |
St. Vital Jr. Victorias | 15 | 15 | 15 | 45 |
Goaltenders |
---|
time | sa | sv | ga | sv% | en | d | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
30 | Damon Nash | 29:25 | 24 | 23 | 1 | .958 | 0 | L | |
29 | Connor Stewart | 30:35 | 21 | 18 | 3 | .857 | 0 | - | |
- | Ethan Penner | 29:25 | 12 | 12 | 0 | 1.000 | 0 | W | |
- | Tim Vigfusson | 30:35 | 13 | 13 | 0 | 1.000 | 0 | - |
×
Name
Team
Referees: Evan Zacharias
Linesperson: Tyson Smith, Joseph Masi
Linesperson: Tyson Smith, Joseph Masi
|
---|
SERIES A | ||
St. James Jr. Canucks 1 | ||
Transcona Railer Express 8 | ||
SERIES B | ||
Pembina Valley Twisters 2 | ||
Raiders Jr. Hockey Club 7 | ||
SERIES C | ||
St. Boniface Riels 3 | ||
Ft.Garry/Ft.Rouge Twins 6 | ||
SERIES D | ||
Charleswood Hawks 4 | ||
St. Vital Jr. Victorias 5 |
Season Series
Exhibition 2022 - 2023
|
---|